Повернутись
Укроборонпром заощадив на закупівлях електроенергії майже 50 млн грн

Дата публікації: 17.08.2023

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» (УОП) зекономило майже 50 млн грн під час спільної закупівлі електроенергії у системі  Prozorro для близько 60 своїх підприємств. Загальна сума закупівлі перевищує 1 млрд грн.

В аукціоні, який відбувався за трьома лотами, взяли участь шість провідних вітчизняних постачальників електроенергії - як державних, так і приватних. Конкурентна боротьба тривала до останнього кроку аукціону. Переможцем став державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (АТ «ЕКУ»).

Варто зазначити, що саме централізована закупівля електроенергії, якої не відбулось, до прикладу, у 2022 році, дозволяє суттєво економити.

«Ми змінюємо систему закупівель Укроборонпрому. Зекономлені кошти вкрай важливі для нас, адже можуть бути спрямовані на розвиток виробничого потенціалу підприємств», – зазначає Герман Сметанін, Генеральний директор Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість».

 Як зазначив генеральний директор АТ «ЕКУ» Віталій Бутенко, перемога на такому важливому аукціоні підтверджує конкурентоспроможність держави не тільки у виробництві електроенергії, але і в сегменті трейдингу енергоресурсами.

«Загострення конкуренції через вихід на ринок державного енерготрейдера дає win-win результат. З однієї сторони - суттєве зменшення витрат державних компаній на закупівлях електроенергії. З іншої  -  збільшення доходів держави від торгівлі на тих сегментах енергоринку, де вона до цього була майже відсутня», - додав він.

Додатково:

Державна енерготрейдингова компанія АТ «ЕКУ» працює на внутрішньому та зовнішньому ринках енергоресурсів. На базі АТ «ЕКУ» створюється сучасна трейдингова платформа, що дасть можливість державі стати ефективним та конкурентоспроможним гравцем на енергетичних ринках України, Європи, а надалі – на глобальних ринках енергоресурсів.