Повернутись
Як світовим зброярам відповісти на виклики сучасності

Дата публікації: 03.10.2024

«Зусилля, які докладалися для розвитку зброярської галузі у всьому світі до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, виявилися недостатніми. Для поліпшення ситуації необхідні швидкі та ефективні дії як українців, так і їх союзників», – зазначила Член наглядової ради Укроборонпрому, президент оборонно-промислової коаліції Аризони (США) Лінді Сміт.

Вона зробила це під час другого Форуму оборонних індустрій, де була модераторкою однієї з панелей. 

Темою обговорення стало питання виробництва конвенційної зброї та виклики, які постали перед зброярами вільного світу на тлі повномасштабної війни російської федерації проти України. У дискусії взяли участь:

  • Ігор Чепков, начальник Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України;
  • Максим Білан, виконавчий директор спільного підприємства Rheinmetall та Укроборонпрому;
  • Джо Данавей, президент Amentum Services, Inc
  • Крістіан Сіар, генеральний директор українського підрозділу BAE Systems;
  • Райнер Ворнер, старший віцепрезидент  KNDS Deutschland.
     

«На перебіг бойових дій російсько-української війни впливає низка ключових факторів. Наприклад, темпи виробництва на Заході не встигають поповнити запаси озброєнь, які витрачаються на полі бою. З іншого – спроможності оборонних підприємств України не залучені на 100%. Експерти стверджують, що наразі українська оборонка має замовлення на 7 мільярдів доларів, що становить лише приблизно третину її потенційної потужності», – зазначила пані Сміт.

Шляхами розв’язання цієї проблеми можуть стати поглиблення виробничої кооперації українського та західного оборонно-промислових комплексів, зокрема створення спільних підприємств, трансфер технологій та активне залучення іноземних інвестицій.